HANSEartWORKS izstāde “Hanzas jaunais zelts”

HANSEartWORKS izstāde “Hanzas jaunais zelts”
Pasākuma informācija

Projekta “HANSEartWORKS” ietvaros norisināsies vizuālās mākslas notikums, kas tiek īstenots jau 15. reizi. Mākslinieki kā Hanzas pilsētu pārstāvji īpaši šim notikumam radījuši jaunus autordarbus, par vienojošu motīvu izvēloties tēmu “Hanzas jaunais zelts”.

Izstādē piedalīsies 30 mākslinieki no Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Polijas, Vācijas un Zviedrijas, pārstāvot 20 Hanzas savienības pilsētas.

Konceptuāli izstāde dalīsies divās daļās – izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” būs aplūkojami darbi, kas raksturojami kā New Media – telpiskas, multimediālas instalācijas un mākslas darbi vai objekti, kuru veidošanā izmantoti tēlainās izteiksmes un tehniskie risinājumi ārpus tradicionālās mākslas robežām.

Savukārt Rīgas Sv. Pētera baznīcā tiks izvietota otra izstādes daļa, kuru veidos glezniecības un grafikas mākslas darbi, kas tapuši klasiskās tehnikās un pieejās. Mākslinieku vidū ir tādi zināmi profesionāli mākslinieki kā Als Paldroks (Al Paldrok), Taje Paldroka (Taje Paldrok) no Igaunijas, Agņeška Lakoma (Agnieszka Lakoma) no Polijas un Oļegs Vasiļjevs no Krievijas.

Savukārt Latviju pārstāvēs Annemarija Gulbe, Ilze Vanaga, Ieva Vītola-Lindkvista, Ole Lindkvists no Kuldīgas, Elīna Māliņa no Kokneses un Ilze Laizāne no Rīgas.

Izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” apskatāmās izstādes scenogrāfijas un tās centrālās instalācijas autori ir gleznotājs, scenogrāfs Kristians Brekte, kā arī Latvijā un ASV dzīvojošais starptautisku atzinību guvušais instalāciju mākslinieks, scenogrāfs Artūrs Virtmanis. Izstāde netiešā formā veidos dialogu starp Hanzas vērtībām šodien, atklājot kopīgo un vērtīgo, ko mūsdienās kā vērtību varam piedāvāt zelta vietā.

Izstādes virtuālais katalogs apskatāms www.makslastelpa.riga.lv

Izstādes atklāšana tiešsaistē notiks ceturtdien, 19. augustā plkst. 12.00 no Izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa”. Pasākums tiešsaistē būs skatāms www.rigahanza.lv un www.makslastelpa.riga.lv.

Izstāde Rīgas mākslas telpā būs pieejama apmeklētājiem līdz 19.09.2021. katru dienu, izņemot pirmdienas, no plkst. 11:00 līdz 18:00.

Savukārt, Sv. Pētera baznīcā no plkst. 10:00 līdz 18:00 (izņemot pirmdienas). Kases darba laiks līdz 17:00.

Apmeklētāju ievērībai

Pasākuma norise tiks fotografēta un filmēta. Ar savu ierašanos pasākumā, Jūs sniedzat piekrišanu savu personas datu apstrādei.

Organizatori
Union of Cities The Hansa
Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Sīkdatnes Tev ļauj droši piekļūt lapai, bet mums – analizēt lapas apmeklējumu un uzlabot tās darbību.