Brīvdabas vides objekti “Hanzas ceļš”

Brīvdabas vides objekti “Hanzas ceļš”
Foto: F64 Photo Agency
Pasākuma informācija

11. novembra krastmala

Brīvdabas vides objekti 11. novembra krastmalas gājēju zonā starp Lielā Kristapa skulptūru un Akmens tiltu ir līdz šim nebijis brīvdabas projekts galvaspilsētā, kas Hanzas dienās apvienos trīs brīvdabas objektu ansambļus.

Scenogrāfa Kristapa Skultes un režisora Kārļa Anitena vides objektu ansamblis “Hanzas Vektors Rīgā” atraktīvā veidā vēstīs par Rīgas panākumu atslēgu Hanzā – ūdensceļu un sauszemes ceļu krustpunktu. Izstādes centrālie objekti – stilizēti burinieki no Daugavas turpinās ceļu pa sauszemi, turklāt tajos varēs lasīt pārējo Hanzas dienās pārstāvēto pilsētu nosaukumus, kas sarindoti hronoloģiskā laika ritējuma secībā, kādā rodamas ziņas par pilsētu pievienošanos Hanzas savienībai. Atsauce uz šo izstādi būs rodama daudzviet pilsētā, jo stilizētie burinieki no 11. novembra krastmalas turpinās ceļu daudzviet Vecrīgā, kā arī marķēs ceļu uz brīvdabas izstāžu zāli no svētku galvenā informācijas centra Doma laukumā.

Infografiku vides objekta “Hanzas pilsētas” veidošanā kopā ar datormākslinieku Arti Vilku piedalījusies vairāk nekā puse no 90 pilsētām, kas pārstāvētas 41. starptautiskajās Hanzas dienās. Infografikai raksturīgajā vizuāli un saturiski eklektiskajā kaleidoskopā būs iespējams iepazīties ar Hanzas pilsētu izaugsmi savienības ilgajā ceļā, atklājot gan senāko celtni pilsētā, gan iedzīvotāju skaitu pirms 500 gadiem un mūsdienās, gan populārākās eksporta preces Hanzas laikā, gan sabiedriskā transporta līniju skaitu un populārāko našķi mūsdienās un vēl, un vēl, un vēl.

Lībekas stendi “Ceļš uz godīguHanzu” vēstī par Hanzas vēsturi un Hanzas tirdzniecības idejas transformāciju gadsimtu gaitā līdz godīgas tirdzniecības idejai un praksei mūsdienās. Ar izstādi tiks uzskatāmi parādīts, kā gadsimtiem ilgi bija organizēta vēsturiskā Hanza un kā tirgotāji veiksmīgi tirgojās savā starpā, pārvarot lielus attālumus. Vai tolaik viss notika godīgi? Un kā tas notiek šodien? Projekts “Godīgā Hanza” (Vācija) veidojis izstādi, lai izpētītu šos jautājumus.

Kopš starptautiskās pilsētu savienības “Die Hanse” nodibināšanas 1980. gadā Hanzas gars ik gadu īpaši atdzīvojas ikgadējās starptautiskajās Hanzas dienās un vietējos Hanzas svētkos. Temats “Godīga tirdzniecība” kopš 2014. gada ir Hanzas darba kārtībā. Kā tas notika, ko tieši nozīmē godīga tirdzniecība un ko globāli var ietekmēt tas, ja Hanzas pilsētas iestājas par godīgu tirdzniecību – tie ir galvenie jautājumi, ko uzdod šī izstāde.

 

Brīvdabas vides objekti būs apskatāmi no 19.08.2021 līdz 29.08.2021.

Apmeklētāju ievērībai

Pasākuma norise tiks fotografēta un filmēta. Ar savu ierašanos pasākumā, Jūs sniedzat piekrišanu savu personas datu apstrādei.

Organizatori
Union of Cities The Hansa
Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Sīkdatnes Tev ļauj droši piekļūt lapai, bet mums – analizēt lapas apmeklējumu un uzlabot tās darbību.