Rīgas pilsēta mūsdienās

Rīga vienmēr bijusi multinacionāla pilsēta – jau kopš 13. gadsimta beigām, kad tā iestājās Hanzas savienībā. 16. gadsimtā Vecrīgā teju katrā ielā esot mituši savas tautības iemītnieki.

Arī šodien visprecīzākais Rīgas daudzšķautnainās sejas liecinieks ir tās arhitektūra un kultūra. Eklektiska un pārsteidzoša savā daudzveidībā, kur katrs laiks un strāvojums atstājis savas zīmes.

Sākot no gotikas, renesanses, baroka, klasicisma līdz manierīgam jūgendstilam, modernismam un koka arhitektūrai. Savā vairāk kā 800 gadu garajā mūžā Rīga izdzīvojusi visdažādākos liktens līkločus. Klupusi, kļūdījusies, iekritusi pārmērībās, tikusi pakļauta, postīta, grēkojusi, aizrāvusies, uzplaukusi, vīlusies. Taču – agrāk vai vēlāk, tā vienmēr pratusi atgūt savu spožumu. Un vienmēr kalpojusi kā savdabīgs tilts starp Austrumiem un Rietumiem.

Rīgas burvība meklējama tieši tās dažādībā, pilsētas daudzajos slāņos un raksturos, kur netrūkst ne klasisku vērtību, ne paradoksu.

Taču visspilgtākā tās raksturzīme – turklāt visos laikos, bijusi tās atvērtība. Jaunām idejām, impulsiem, eksperimentiem. Ne velti tieši Rīga ir dzimtā pilsēta veselai plejādei izcilu 20. un 21. gadsimta personību – viņu vidū ir gan pazīstamais latviešu izcelsmes amerikāņu arhitekts Gunārs Birkerts, kura radošā mūža emocionāli piesātinātākais projekts – Latvijas Nacionālās bibliotēkas jeb Gaismas pils ēka, atrodas tieši Rīgā. Pasaulslavenā amerikāņu māksliniece Vija Celmiņš, kinorežisors Sergejs Eizenšteins, baletdejotājs Mihails Barišņikovs, diriģents Mariss Jansons un daudzi citi.

Šodienas Rīga ir sākumpunkts inovatīviem startapiem, tā lepojas ar izcilību piesātinātu mūzikas un laikmetīgās mākslas dzīvi,

Dziesmu svētkiem, kuros vienlaikus uz svētku brīvdabas estrādes kāpj 18 000 koristu, dinamisku gastronomijas ainu, kurā vietējie pavāri sacenšas aktuālās "Latvijas garšas" meklējumos, kas spējusi pārsteigt ne vienu vien ceļotāju - gardēdi. Tajā ir gan sava glamūrā centra dzīve, gan hipsteru kultūras republika. Rīgā iespējams nokļūt, izmantojot visu trīs klasisko elementu – gaiss, zeme un ūdens, ceļus un uz to iespējams paraudzīties gan no putna lidojuma, gan kuģojot ar SUP dēli.

Kaut ģeogrāfiski piepulcējama Ziemeļu pilsētām, sava multinacionālā rakstura dēļ, Rīga ir azartiska un kaislīga. Jā, un arī pozitīvi ambicioza. Kā jau radošas enerģijas piestrāvota pilsēta, tā vibrē un pārsteidz visos gadalaikos.

Organizatori
Union of Cities The Hansa
Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Sīkdatnes Tev ļauj droši piekļūt lapai, bet mums – analizēt lapas apmeklējumu un uzlabot tās darbību.